Informacje z branży

Ogłoszenie

Ogłoszenie

Na terenie Centrum Dystrybucji i Przetwórstwa Rolnego w Słowikowie skupowana jest papryka przemysłowa oraz papryka krojona. Producentów papryki zainteresowanych sprzedażą prosimy o kontakt pod numerami telefonów 602 838 779 (papryka przemysłowa), 515526565 (papryka krojona).

GIEŁDA PAPRYKI CZYNNA od12:00 do 20:00

GIEŁDA PAPRYKI CZYNNA od12:00 do 20:00

Przypominamy wszystkim producentom oraz odbiorcom papryki, że Giełda czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 12:00 do 20:00 w tych godzinach można również uzyskać informacje pod nr. tel. 735 989 055.

Zapraszamy

GIEŁDA PAPRYKI

GIEŁDA PAPRYKI

Od dnia 23-07- 2018 roku Giełda Papryki w Słowikowie czynna będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 12:00 do 20:00.

Zapraszamy  producentów papryki zainteresowanych eksportem papryki do bezpośrednich rozmów i negocjacji, przypominamy że na terenie Giełdy skupowana jest bez ograniczeń papryka przemysłowa oraz cyklicznie papryka w kartonach i innych opakowaniach.

Kontakt telefoniczny pod nr: 735 989-055

Szwajcarscy rolnicy z wizytą w „Zagłębiu Paprykowym”

Szwajcarscy rolnicy zainteresowani uprawą papryki w naszym regionie.

W dniu 10-06-2018 roku gościła na naszym terenie grupa rolników ze Szwajcarii. Zostali przywitani przez Pana Wójta Dariusza Wołczyńskiego na terenie obiektów  CDiPR w Słowikowie. Goście przy muzyce w wykonaniu Kapeli Rodziny Foktów mogli skosztować naszych lokalnych potraw. Przedstawiono im historię Gminy Przytyk oraz historię i potencjał uprawy papryki przytyckiej.

Goście z zainteresowaniem obejrzeli i wysłuchali przedstawionej im prezentacji, zadawali dużo pytań związanych z uprawą papryki, część pytań dotyczyło aspektów ekologicznych.

Następnie grupa udała się do Dęby aby zwiedzić gospodarstwo Pana Łukasza Jankowskiego. Zapoznali się tam między innymi z innowacyjną uprawą papryki na matach kokosowych. Z uznaniem wyrażali się, o efektach pracy Pana Łukasza, który został nagrodzony gromkimi brawami.

 

Podpisanie listu intencyjnego z chińskimi przedsiębiorcami.

Podpisanie listu intencyjnego z chińskimi przedsiębiorcami.

W dniu 10.05.2018 roku w sali konferencyjnej Centrum Dystrybucji i Przetwórstwa Rolnego w Słowikowie Wójt Gminy Przytyk Dariusz Wołczyński spotkał się z przedstawicielem chińskiej firmy Panią Yan Wei. Celem wizyty było podpisanie listu intencyjnego, mówiącego o wyrażeniu chęci współpracy pomiędzy chińskim inwestorem i Gminą Przytyk. Treść podpisywanego listu mówi  m. in. o zagospodarowaniu potencjału gospodarczego Gminy, wynikającego w szczególności z rozwoju upraw papryki pod folią, będącej produktem lokalnym, oficjalnie promowanym i chronionym pod znakiem „Papryka Przytycka” i innych warzyw.

Podczas tego spotkania obecni byli Wiceprezes Zrzeszenia Producentów Papryki Rzeczypospolitej Polskiej Zdzisław Janowski, producenci papryki, Przewodniczący Rady Gminy Przytyk oraz radni Gminy Przytyk.

Podpisanie listu intencyjnego to kolejny krok skierowany w kierunku rozwoju naszego lokalnego rolnictwa.

 

 

06-04-2018 od godziny 16:00 do 20:00, bezpłatne konsultacje dotyczące nawożenia.

06-04-2018 od godziny 16:00 do 20:00, bezpłatne konsultacje dotyczące nawożenia.

Firma Timac Agro oraz Seminis zapraszają do CDiPR w dniu 06-04-2018 roku od godziny 16:00 do 20:00 na bezpłatne konsultacje dotyczące tworzenia indywidualnych programów nawożenia w oparciu, o analizę gleby. Programy nawożenia opracowywane będą na bazie autorskiego systemu firmy Timac Agro.

 

15-03-2018 zapraszamy na spotkanie z producentami papryki

15-03-2018 zapraszamy na spotkanie z producentami papryki

Zapraszamy na szkolenie dla producentów papryki.

Termin:

15-03-2018 roku (czwartek), godzina 16:00, sala konferencyjna CDiPR w Słowikowie  (Giełda Papryki)

Tematy:

  1. „Explozja i Hipnoza – nowe, krajowe odmiany papryki”, „ Światło LED w produkcji pikówki i rozsady papryki” prowadzący Pan Krzysztof Bartkowski GHN-Bartkowska .
  2. „Uwiądy papryki – problemy, których można uniknąć” prowadzący Pan Tomasz Domański Firma Koppert Polska.
  3. „Zapotrzebowanie i racjonalne nawożenie warzyw uprawianych w tunelach na podstawie wyników analizy gleby” prowadzący Pan Krzysztof Dąbrowski Firma Timac Agro Polska.

 

W czasie przerw zapraszamy na symboliczną kawę.

 

Zaproszenie na szkolenie od Firmy Yara

Zaproszenie na szkolenie od Firmy Yara

Spotkanie w poniedziałek 12 marca o godzinie 17.00, CDiPR Słowików.

Temat spotkania:

Początkowe etapy uprawy papryki:

  1. Produkcja rozsady
  2. Przygotowanie obiektów i gleby do sadzenia
  3. Opracowywanie zaleceń nawozowych na podstawie analizy gleby i wody

Prelegent: Wojciech Wojcieszek , Yara Poland

Spotkanie informacyjne czwartek 08-03-2018 roku.

Spotkanie informacyjne czwartek 08-03-2018 roku.

Wójt Gminy Przytyk Dariusz Wołczyński, serdecznie zaprasza wszystkich na bezpłatne szkolenie zorganizowane przez Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Radomiu poświęcone zakresowi przygotowania i wypełniania wniosku o przyznanie płatności w roku 2018, w aplikacji eWniosekPlus.

Podczas spotkania, w którym będą również uczestniczyli pracownicy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Radomiu, zostaną przekazane również informacje związane ze świadczeniami z ubezpieczenia społecznego rolników oraz zasady bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym.

Szkolenie odbędzie się w dniu 08-03-2018 r. (czwartek) o godzinie 10:00 w Centrum Dystrybucji i Przetwórstwa Rolnego w Słowikowie.

Serdecznie zapraszamy

ZAPRASZAMY PRODUCENTÓW PAPRYKI 14-02-2018

ZAPRASZAMY PRODUCENTÓW PAPRYKI 14-02-2018

Zapraszamy na szkolenie dla producentów papryki.

Termin:

14-02-2018 roku (środa), godzina 16:00, sala konferencyjna CDiPR w Słowikowie  (Giełda Papryki)

Tematy:

  1. „Tunele foliowe, technika w szklarni i pod folią” prowadzący Pan Adam Stępień Firma Agro Sur .
  2. „Alternatywna metoda walki ze szkodnikami oraz wzrost jakości roślin i plonu przy zastosowaniu produktów ICB Pharma” prowadzący Pan Krzysztof Łęgocki Firma ICB Pharma.
  3. „Innowacje w ochronie i nawożeniu” prowadzący Pan Waldemar Łuczak Firma Amagro.

Tematy szkolenia oparte na doświadczeniach przeprowadzanych w uprawach papryki na terenie naszego regionu:

W czasie przerw zapraszamy na kawę, herbatę….., oraz zachęcamy do aktywnej dyskusji.

NASI PARTNERZY

Zrzeszenie Producentów Papryki Rzeczypospolitej Polskiej
Stowarzyszenie Razem dla Radomki
Gmina Przytyk