Informacje z branży

JUŻ DZIAŁA PIERWSZA W POLSCE GIEŁDA PAPRYKI

JUŻ DZIAŁA PIERWSZA W POLSCE GIEŁDA PAPRYKI

Giełda Papryki w Słowikowie już działa, z każdym dniem wzrasta ilość klientów oraz wolumen sprzedanej papryki. Giełda cieszy się dużym zainteresowaniem rodzimych producentów papryki jak również  wśród producentów z małopolski i wielkopolski, którzy specjalizują się w uprawie papryki gruntowej i zbiory planują na początek września. Musimy się pochwalić tym że nasza papryka trafiła drogą lotniczą do Pakistanu, Indii i Kataru, oraz drogą lądową do Hiszpanii i Holandii. Gościliśmy importera z Iraku zainteresowanego zakupem dużych ilości ostrej papryki. Planowany jest testowy eksport papryki do USA, oraz eksport drogą lądową na Białoruś.

METODY WYBARWIANIA PAPRYKI 13-07-2017

METODY WYBARWIANIA PAPRYKI 13-07-2017

Zapraszamy producentów papryki na szkolenie tematyczne.

Termin: 13-07-2017 roku, godzina 19:00 sala konferencyjna CDiPR w Słowikowie.

Tematy spotkania:

1. „Naturalne metody poprawy odporności i wybarwiania papryki”.

Prowadzący: Krzysztof Komisarczuk i Waldemar Łuczak Firma AMAGRO

2. „Nowe możliwości skutecznej walki ze szkodnikami papryki”.

Prowadzący: Wojciech Wieczorek i Krzysztof Legocki Firma ICB PHARMA

3. Zasady funkcjonowania „Giełdy Papryki” w Słowikowie od 19-07-2017 roku.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pierwsza w Polsce Giełda Papryki

Pierwsza w Polsce Giełda Papryki

Już od 19. 07.2017 r.

Wzrost papryki w okresie lata

Wzrost papryki w okresie lata

Zapraszamy na szkolenie poświęcone zasadom sterowania rozwojem roślin i wzrostem owoców papryki w okresie lata. Termin: piątek 30.06.2017 roku godzina 19:00 sala konferencyjna CDiPR w Słowikowie.

Spotkanie poprowadzi Pan Wojciech Wojcieszek Yara Poland.

Notowania ceny papryki czerwonej z maja 2017!

Notowania ceny papryki czerwonej z maja 2017!

Jaka jest obecnie cena papryki czerwonej na największych rynkach rolno- spożywczych w Polsce?

 

Paprykę czerwoną, która pochodzi z importu można kupić na następujących rynkach rolnych:

Bronisze – 7,50 – 9,00 zł/kg,

Lublin – 6,60- 9,00 zł/kg,

Poznań  8,80 – 9,60 zł/kg, 

Łódź- 9,00 – 12,00 zł/kg,

Kalisz – 9,00 zł/kg,

Wrocław – 10,00 zł/kg.

Importowana papryka czerwona w ostatnich dniach osiągnęła cenę 6,60 zł?kg, a zatem śmiało można stwierdzić, że jej wartość na przełomie ostatnich dni wzrosła o 10%, podczas gdy cena maksymalna wyniosła  12, 00 zł/kg.

Warto dodać , iż w ostatnim czasie ceny owej papryki czerwonej uległy takim zmianom jak: ich wartość minimalna spadła o 16%, natomiast wartość maksymalna również uległa spadkowi o 8%. 

 

źródło: http://www.rynek-rolny.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konferencja tematyczna dla producentów papryki

Konferencja tematyczna dla producentów papryki

Konferencja tematyczna dla producentów papryki

 

Miejsce i termin: CDiPR Słowików, 17-02-2017 godzina 11:00

Tematyka spotkania:

1. „Wybarwianie, nawożenie i ochrona papryki poprzez zastosowanie skutecznych, naturalnych
i dozwolonych preparatów”.
 (Prowadzący: Pan Jacek Waldemar Łuczak- Przedstawiciel Firmy Amagro)

2. „Certyfikat Global G.A.P. korzyści i zalety oraz proces jego uzyskania”.
 (Prowadzący: Pan Rafał Grącki- Audytor z Firmy SGS Polska)

3. „Obowiązek rejestracji upraw pierwotnych”.
(Prowadząca Pani lek. med. Lucyna Wiśniewska- Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu)

 

Zapraszamy

INFORMACJA

Wójt Gminy Przytyk serdecznie zaprasza na szkolenie
nt. Zastosowania LNG – skroplonego gazu ziemnego, w szeroko pojętej gospodarce rolnej, przetwórstwie spożywczym, chłodnictwie

organizowanym przez Mazowiecką Agencje Energetyczną

Wójt Gminy Przytyk
/-/ Dariusz Wołczyński

Spotkanie odbędzie się w Centrum Dystrybucji i Przetwórstwa Rolnego w Słowikowie 25 października 2016 r. o godz. 10.00

HANDEL w CD i PR NADAL TRWA

Jesteśmy w pełni sezonu zbiorów papryki. Handel w CD i PR rozwija się bardzo pomyślnie z obustronną satysfakcją dla dostawców i odbiorców papryki. Nadal zapraszamy do aktywnej współpracy wszystkich producentów papryki, punkty skupów jak również potencjalnych odbiorców.

sprzedam_papryke_czerwona_odmiana_yecla_1049516917_2

Zaproszenie do współpracy

Zaproszenie do współpracy

W związku z rozpoczęciem funkcjonowania Centrum Dystrybucji i Przetwórstwa Rolnego w Słowikowie w zakresie handlu warzywami.
Zapraszamy do współpracy wszystkich producentów papryki, punkty skupów jak również potencjalnych odbiorców w tym: eksporterów, przetwórnie, sieci handlowe, prywatnych przedsiębiorców i wszystkich zainteresowanych nawiązaniem nowych relacji handlowych.

Wszystkich zainteresowanych podjęciem współpracy z Centrum Dystrybucji i Przetwórstwa Rolnego w Słowikowie prosimy o kontakt osobisty, telefoniczny : 735 989 055, lub email: kontakt@cdipr.pl

Już po raz drugi Ogólnopolskie Targi Papryki na terenie CDiPR

Już po raz drugi Ogólnopolskie Targi Papryki na terenie CDiPR

Od wielu lat zarówno Przytyk, jak i sąsiadujące gminy słyną z ,,paprykowego zagłębia’’. To właśnie tutaj rodzi się ponad 80% polskiej produkcji tego warzywa. Właśnie z tego to regionu producenci zapewniają każdego roku w przybliżeniu 40 000 ton papryki, z około 2 000 gospodarstw ,która znajduje odbiorców nie tylko w Polsce, ale również za granicą.

Jak mówi historia naszego regionu, uprawę papryki na terenie Gminy Przytyk zapoczątkował Pan Antoni Kwietniewski- niegdyś mieszkaniec Woli Wrzeszczowskiej. Dzięki zyskom, jakie niosła uprawa warzywa, szybko zyskało ono popularność wśród innych ,okolicznych gospodarzy.

Obecnie ,,Papryka Przytycka’’ stanowi jedno z podstawowych źródeł utrzymania tutejszych producentów warzyw spod osłon.

Dlatego dzięki czynnym staraniom LGD ,,Razem dla Radomki’’ oraz Gminy Przytyk – ,,Papryka Przytycka’’ 28 lipca 2011 roku znalazła swoje miejsce w kolektywie wyróżnionych produktów przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi  M. Sawickiego – osiągnęła wpis na listę Produktów Tradycyjnych.

Gmina Przytyk ze względu na swoje ,,paprykowe zagłębie’’ od 1999 roku jest organizatorem Ogólnopolskich Targów Papryki, a już po raz drugi tak ważna uroczystość będzie mogła się odbyć na terenie Centrum Dystrybucji i Przetwórstwa Rolnego. Kolejny już raz będziemy mieli możliwość wraz z producentami podziękować za zebrane plony, jak również podzielić się doświadczeniami związanymi z uprawą papryki i warzyw spod osłon. Chcemy, aby Targi Papryki stały się nie tylko ważna inicjatywą na szczeblu lokalnym, ale również w ujęciu ogólnopolskim.

Ogólnopolskie Targi Papryki to nie tylko demonstracja swoich ,,paprykowych wystaw’’ poprzez okolicznych producentów, ale impreza, która skupia każdego roku artystów polskiej sceny muzycznej, oraz przedsiębiorców, którzy mogą zaprezentować charakter swojej działalności. Do tej pory możemy pochwalić się wystąpieniem takich gości jak:

 1. Zespół ,,Akcent’’,
 2. Kasia Kowalska,
 3. Zespół ,,Boys’’,
 4. Andrzej Piaseczny,
 5. Grażyna Wolszczak,
 6. Zespół ,,Playboys’’,
 7. Bożena Dykiel,
 8. Karol Okrasa,
 9. Kabaret ,,Paka’’,
 10. Kabaret ,,Paranienormalni’’
 11. Kabaret ,,Moralnego Niepokoju’’
 12. oraz wiele innych wspaniałych gwiazd polskiej estrady.

Nieodłącznym punktem w harmonogramie uroczystości jest również występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Przytyka, oraz konkurs na najbardziej ,,cieszące oko’’ stoisko z papryką naszych okolicznych producentów. Corocznie odbywa się również szereg ciekawych konkursów związanych z powiatem radomskim i gminą Przytyk, w których do wygrania są zawsze atrakcyjne nagrody, od drobnych upominków nawet po sprzęty rolnicze. Zawsze znajdzie się też coś dla smakoszy, którzy każdego roku mają okazje posmakować regionalnych potraw przyrządzanych przez znane z telewizji osoby.

Paprykowe Święto w Przytyku to świetna okazja do spędzenia wolnego czasu z rodziną, ale również czas, w którym można poznać lepiej region, w którym mieszkamy oraz czynnie uczestniczyć w rozwoju naszej Gminy.

Zmiana dotychczasowego miejsca, jakim był Stadion Sportowy w Przytyku na teren CDiPR jest gwarantem lepszego komfortu nie tylko dla wystawców, ze względu na większy obszar, ale również z racji utwardzonego placu oraz zadaszonego miejsca, pozwala czuć się wygodnie.

Również w tym roku, już 21 sierpnia z okazji XVII już Ogólnopolskich Targów Papryki czeka na Państwa mnóstwo atrakcji z różnego rodzaju dziedzin. Wkrótce na naszej stronie zostanie zamieszczony szczegółowy harmonogram całej imprezy.

Promujmy wspólnie ,,przytycką paprykę’’ i to produktywne miejsce, jakim jest CDiPR.

NASI PARTNERZY

Zrzeszenie Producentów Papryki Rzeczypospolitej Polskiej
Stowarzyszenie Razem dla Radomki
Gmina Przytyk