Informacje z branży

Notowania ceny papryki czerwonej z maja 2017!

Notowania ceny papryki czerwonej z maja 2017!

Jaka jest obecnie cena papryki czerwonej na największych rynkach rolno- spożywczych w Polsce?

 

Paprykę czerwoną, która pochodzi z importu można kupić na następujących rynkach rolnych:

Bronisze – 7,50 – 9,00 zł/kg,

Lublin – 6,60- 9,00 zł/kg,

Poznań  8,80 – 9,60 zł/kg, 

Łódź- 9,00 – 12,00 zł/kg,

Kalisz – 9,00 zł/kg,

Wrocław – 10,00 zł/kg.

Importowana papryka czerwona w ostatnich dniach osiągnęła cenę 6,60 zł?kg, a zatem śmiało można stwierdzić, że jej wartość na przełomie ostatnich dni wzrosła o 10%, podczas gdy cena maksymalna wyniosła  12, 00 zł/kg.

Warto dodać , iż w ostatnim czasie ceny owej papryki czerwonej uległy takim zmianom jak: ich wartość minimalna spadła o 16%, natomiast wartość maksymalna również uległa spadkowi o 8%. 

 

źródło: http://www.rynek-rolny.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konferencja tematyczna dla producentów papryki

Konferencja tematyczna dla producentów papryki

Konferencja tematyczna dla producentów papryki

 

Miejsce i termin: CDiPR Słowików, 17-02-2017 godzina 11:00

Tematyka spotkania:

1. „Wybarwianie, nawożenie i ochrona papryki poprzez zastosowanie skutecznych, naturalnych
i dozwolonych preparatów”.
 (Prowadzący: Pan Jacek Waldemar Łuczak- Przedstawiciel Firmy Amagro)

2. „Certyfikat Global G.A.P. korzyści i zalety oraz proces jego uzyskania”.
 (Prowadzący: Pan Rafał Grącki- Audytor z Firmy SGS Polska)

3. „Obowiązek rejestracji upraw pierwotnych”.
(Prowadząca Pani lek. med. Lucyna Wiśniewska- Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu)

 

Zapraszamy

INFORMACJA

Wójt Gminy Przytyk serdecznie zaprasza na szkolenie
nt. Zastosowania LNG – skroplonego gazu ziemnego, w szeroko pojętej gospodarce rolnej, przetwórstwie spożywczym, chłodnictwie

organizowanym przez Mazowiecką Agencje Energetyczną

Wójt Gminy Przytyk
/-/ Dariusz Wołczyński

Spotkanie odbędzie się w Centrum Dystrybucji i Przetwórstwa Rolnego w Słowikowie 25 października 2016 r. o godz. 10.00

HANDEL w CD i PR NADAL TRWA

Jesteśmy w pełni sezonu zbiorów papryki. Handel w CD i PR rozwija się bardzo pomyślnie z obustronną satysfakcją dla dostawców i odbiorców papryki. Nadal zapraszamy do aktywnej współpracy wszystkich producentów papryki, punkty skupów jak również potencjalnych odbiorców.

sprzedam_papryke_czerwona_odmiana_yecla_1049516917_2

Zaproszenie do współpracy

Zaproszenie do współpracy

W związku z rozpoczęciem funkcjonowania Centrum Dystrybucji i Przetwórstwa Rolnego w Słowikowie w zakresie handlu warzywami.
Zapraszamy do współpracy wszystkich producentów papryki, punkty skupów jak również potencjalnych odbiorców w tym: eksporterów, przetwórnie, sieci handlowe, prywatnych przedsiębiorców i wszystkich zainteresowanych nawiązaniem nowych relacji handlowych.

Wszystkich zainteresowanych podjęciem współpracy z Centrum Dystrybucji i Przetwórstwa Rolnego w Słowikowie prosimy o kontakt osobisty, telefoniczny : 735 989 055, lub email: kontakt@cdipr.pl

Już po raz drugi Ogólnopolskie Targi Papryki na terenie CDiPR

Już po raz drugi Ogólnopolskie Targi Papryki na terenie CDiPR

Od wielu lat zarówno Przytyk, jak i sąsiadujące gminy słyną z ,,paprykowego zagłębia’’. To właśnie tutaj rodzi się ponad 80% polskiej produkcji tego warzywa. Właśnie z tego to regionu producenci zapewniają każdego roku w przybliżeniu 40 000 ton papryki, z około 2 000 gospodarstw ,która znajduje odbiorców nie tylko w Polsce, ale również za granicą.

Jak mówi historia naszego regionu, uprawę papryki na terenie Gminy Przytyk zapoczątkował Pan Antoni Kwietniewski- niegdyś mieszkaniec Woli Wrzeszczowskiej. Dzięki zyskom, jakie niosła uprawa warzywa, szybko zyskało ono popularność wśród innych ,okolicznych gospodarzy.

Obecnie ,,Papryka Przytycka’’ stanowi jedno z podstawowych źródeł utrzymania tutejszych producentów warzyw spod osłon.

Dlatego dzięki czynnym staraniom LGD ,,Razem dla Radomki’’ oraz Gminy Przytyk – ,,Papryka Przytycka’’ 28 lipca 2011 roku znalazła swoje miejsce w kolektywie wyróżnionych produktów przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi  M. Sawickiego – osiągnęła wpis na listę Produktów Tradycyjnych.

Gmina Przytyk ze względu na swoje ,,paprykowe zagłębie’’ od 1999 roku jest organizatorem Ogólnopolskich Targów Papryki, a już po raz drugi tak ważna uroczystość będzie mogła się odbyć na terenie Centrum Dystrybucji i Przetwórstwa Rolnego. Kolejny już raz będziemy mieli możliwość wraz z producentami podziękować za zebrane plony, jak również podzielić się doświadczeniami związanymi z uprawą papryki i warzyw spod osłon. Chcemy, aby Targi Papryki stały się nie tylko ważna inicjatywą na szczeblu lokalnym, ale również w ujęciu ogólnopolskim.

Ogólnopolskie Targi Papryki to nie tylko demonstracja swoich ,,paprykowych wystaw’’ poprzez okolicznych producentów, ale impreza, która skupia każdego roku artystów polskiej sceny muzycznej, oraz przedsiębiorców, którzy mogą zaprezentować charakter swojej działalności. Do tej pory możemy pochwalić się wystąpieniem takich gości jak:

 1. Zespół ,,Akcent’’,
 2. Kasia Kowalska,
 3. Zespół ,,Boys’’,
 4. Andrzej Piaseczny,
 5. Grażyna Wolszczak,
 6. Zespół ,,Playboys’’,
 7. Bożena Dykiel,
 8. Karol Okrasa,
 9. Kabaret ,,Paka’’,
 10. Kabaret ,,Paranienormalni’’
 11. Kabaret ,,Moralnego Niepokoju’’
 12. oraz wiele innych wspaniałych gwiazd polskiej estrady.

Nieodłącznym punktem w harmonogramie uroczystości jest również występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Przytyka, oraz konkurs na najbardziej ,,cieszące oko’’ stoisko z papryką naszych okolicznych producentów. Corocznie odbywa się również szereg ciekawych konkursów związanych z powiatem radomskim i gminą Przytyk, w których do wygrania są zawsze atrakcyjne nagrody, od drobnych upominków nawet po sprzęty rolnicze. Zawsze znajdzie się też coś dla smakoszy, którzy każdego roku mają okazje posmakować regionalnych potraw przyrządzanych przez znane z telewizji osoby.

Paprykowe Święto w Przytyku to świetna okazja do spędzenia wolnego czasu z rodziną, ale również czas, w którym można poznać lepiej region, w którym mieszkamy oraz czynnie uczestniczyć w rozwoju naszej Gminy.

Zmiana dotychczasowego miejsca, jakim był Stadion Sportowy w Przytyku na teren CDiPR jest gwarantem lepszego komfortu nie tylko dla wystawców, ze względu na większy obszar, ale również z racji utwardzonego placu oraz zadaszonego miejsca, pozwala czuć się wygodnie.

Również w tym roku, już 21 sierpnia z okazji XVII już Ogólnopolskich Targów Papryki czeka na Państwa mnóstwo atrakcji z różnego rodzaju dziedzin. Wkrótce na naszej stronie zostanie zamieszczony szczegółowy harmonogram całej imprezy.

Promujmy wspólnie ,,przytycką paprykę’’ i to produktywne miejsce, jakim jest CDiPR.

Zapraszamy do udziału w XVII Ogólnopolskich Targach Papryki

Zapraszamy do udziału w XVII Ogólnopolskich Targach Papryki

Zapraszamy do udziału w XVII Ogólnopolskich Targach Papryki 21.08.2016 r. na terenie Centrum Dystrybucji i Przetwórstwa Rolnego w Przytyku.

CDiPR to miejsce, w którym spotykają się producenci warzyw pod osłonami, dostawcy materiałów i technologii pomocnych w produkcji oraz w konsumencji – odbiorcy papryki i innych warzyw. W trakcie spotkania będzie możliwość zaprezentowania swoich produktów oraz proponowanych rozwiązań.

Szczegóły dotyczące warunków udziału znajdą Państwo na stronie www.przytyk.pl

Służymy pomocą również pod numerem telefonu 735 989 055 lub mailowo: kontakt@cdipr.pl.

cdipr targi papryki przytyk

Pożyteczna współpraca

Pożyteczna współpraca

Partnerstwo Paprykowy Szlak to sformalizowana inicjatywa LGD „Razem dla Radomki”, która tworzona jest z jednostkami samorządu terytorialnego, organizacjami rolniczymi, producentami, rolnikami, przedsiębiorcami, lokalnymi grupami działania, ośrodkami naukowy i organizacjami pozarządowymi mająca na celu rozwój marki produktu tradycyjnego „Papryki Przytyckiej”, obejmującego jego wytwarzanie, promocje, sprzedaż oraz rozwój.

Do głównych zadań partnerstwa  Paprykowy Szlak należy między innymi:

 • promocja Produktu Tradycyjnego „Papryki Przytyckiej”,
 • zrzeszanie lokalnego środowiska producentów papryki,
 • utworzenie grupy uprawnionej do złożenia wniosku o rejestrację ,,Papryki Przytyckiej’’ w Unii Europejskiej ,
 • organizacja warsztatów, konferencji, seminariów tematycznie związanych z papryką i ze zrównoważonym rozwojem obszarów wiejskich,
 • informowanie o możliwościach oraz świadczenie pomocy w zakresie pozyskiwania i wykorzystywania środków unijnych na rozwój produktu tradycyjnego, potencjału producentów obszaru Paprykowego Szlaku,
 • redagowanie strony internetowej www.paprykaprzytycka.eu.

Dlaczego właśnie to Papryka Przytycka stała się kluczowym  warzywem w regionie?

Mianowicie Gmina Przytyk wraz z okolicznymi gminami: m.in. Potworowem, Rusinowem, Klwowem, Radzanowem i Zakrzewem są obecnie  paprykowym zagłębiem. – To właśnie z tego terenu pochodzi ok. 80% krajowej produkcji pod osłonami tego warzywa. Paprykę uprawia się tutaj ponad 2 000 gospodarstw, a jej roczna produkcja wynosi ponad  80 tysięcy ton.

Do Partnerstwa przystąpiło już Starostwo Powiatowe w Radomiu, Mazowiecka Izba Rolna, gminy Jedlińsk, Przytyk, Przysucha, Wieniawa, Wolanów i Zakrzew, Mazowiecki Oddział Doradztwa Rolniczego – Oddział w Radomiu oraz jego inicjator – Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki”.

Promujemy „Paprykę Przytycką”

Zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby razem z Nami promować ,,Paprykę Przytycką’’  ale również pozyskiwać wiedzę na temat tego i innych warzyw uprawianych przez producentów z naszego regionu do udziału w Partnerstwie, które otwarte jest na nowych członków. Formularz pozwalający na przystąpienie można pobrać ze strony internetowej www.razemdlaradomki.pl w zakładce paprykowy szlak.

 

Zdjęcia z uroczystego podpisania porozumienia. Seminarium „Papryka Przytycka – droga do produktu chronionego prawem unijnym. 19.08.2012 r. – Urząd Gminy w Przytyku

Owocna współpraca CDiPR z ZPPRP

Owocna współpraca CDiPR z ZPPRP

Dzięki współpracy Centrum Dystrybucji i Przetwórstwa Rolnego ze Zrzeszeniem Producentów Papryki Rzeczpospolitej wspólnie wychodzimy naprzeciw potrzebom Polskich producentów oraz zmniejszamy ograniczenia w handlu warzywami z zagranicznymi kontrahentami.

Zrzeszenie producentów Papryki Rzeczpospolitej Polskiej, które funkcjonuje od września 2014 roku, na obecną chwilę skupia około 80 członków – producentów warzyw pod osłonami. Są to osoby z terenu powiatów: białobrzeskiego, radomskiego oraz przysuskiego. Głównym założeniem Zrzeszenia jest reprezentowanie interesów producentów warzyw w sytuacjach dotyczących perspektyw rozwoju produkcji oraz dystrybucji. Zrzeszenie wiąże nadzieje ze współpracą z instytucjami i organizacjami związanymi z produkcją warzyw jak z  osobami z podobnych branży. Stawianie czoła wyzwaniom jakie niesie działalność członków oraz promocja ,,paprykowego rejonu’’ i polskich warzyw- to kluczowe cele Zrzeszenia. Wychodzenie naprzeciw problemom wynikającym ze zwiększającej się globalizacji w handlu warzywami, rosnącej konkurencji na rynku europejskim, związanej z embargiem rosyjskim, zniesienie barier handlu warzywami z Ukrainą oraz dążenie do zagwarantowania opłacalności produkcji – to priorytety sojuszu.

W zawiązku rozwojem Zrzeszenia oraz rosnącym zainteresowaniem innych producentów – Prezes Zarządu Mirosław Łuska zaprasza wszystkich chętnych do zawarcia członkostwa.

By przystąpić do współpracy należy pobrać ze strony internetowej (lub w siedzibie Zrzeszenia) deklarację (zakładka akty prawne) lub skorzystać z poniższego linku i poprawnie wypełnioną dostarczyć do biura, które mieści się w budynku Centrum Dystrybucji i Przetwórstwa Rolnego w Słowikowie. Wszelkie informacje dotyczące opłat za przynależność do Zrzeszenia udzielone zostaną również w siedzibie CDiPR.

pdf icon Pobierz deklarację

Rozpoczęcie budowy CDiPR

Rozpoczęcie budowy CDiPR

Drodzy Mieszkańcy Gminy Przytyk,

Nie tak dawno, bo 12 października 2014 r. roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie budowy Centrum Dystrybucji i Przetwórstwa Rolnego w Słowikowie. Zanim zdążyliśmy się obejrzeć – ta największa w historii Gminy Przytyk, opiewająca na kwotę przeszło 7,5 mln złotych inwestycja – została zrealizowana.  15 czerwca br.  miało bowiem miejsce oficjalne przekazanie kompleksu do użytku. (więcej…)

NASI PARTNERZY

Zrzeszenie Producentów Papryki Rzeczypospolitej Polskiej
Stowarzyszenie Razem dla Radomki
Gmina Przytyk